طایفه های بهمئی

 معرفی ایل بهمئی

تحولات سیاسی اساسی ایل بهمئی در زمان ناصرالدین شاه قاجار شکل گرفت. ایل بهمئی به دو دسته تقسیم می شود 1- بهمئی احمدی    2- بهمئی مُحمَدی .احمدی ها در بهمئی گرمسیر و محمدی ها در بهمئی سردسیر ساکن شده اند . هم اکنون در شهرستان بهمئی این قبایل زندگی می کنند .

طوایف

محل سکونت

طایفه بیژنی

1- ولی

 

1-     بتلی (علی عسکری –ایلی- زنگی )

تنگ دوراب - لیکک

2-     شهمسیری (رفیع – ممل - لطیف )

لیکک – پس باغ - ممبی

2- مشهدی ممحمدی

ممبی

3- گوهر علی (قدیمعلی – یوسفعلی – نجفعلی – سهو )

ممبی – ترتاب

4- بلواسی (کله – مسیری – حجی )

ترتاب- دره ناری – ممبی - لیکک

5- بادیم

 

6- غیبی

 

7- ویسی

خوزستان

8- تاکاشیری

 

9- بالیاوی (برخی از روایات آنها را بیژنی نمی دانند )

 

طایفه جلالی

1- باولی (حسن – الیاس- جانمرد – باقر – شه مسی )

کت – گدارتختی – لیکک و

2- کمبری (کلو- عبدالرضا- خداداد )

سرلیکک – قلات – کندیده – لیکک

3- شاه حسینی (محمدولی – قنبر – آدینه – کاشی )

سیاهشیر – کت – لیکک

4- شه نظری (عبدی – شاهمبر )

کت – سیاهشیر – لیکک

طوایف دیگر

/ 8 نظر / 131 بازدید
مسعود بیژنی زاده

سلام دوست من خیلی خوشحالم از اینکه با وبلاگ شما آشنا شدم. جاداره که از شما نهایت تشکر رو داشته باشم///////// اگه ممکنه تاریخ مستندی( چه به صورت کتاب الکترونیکی یا فایل صوتی یاتصویری )از ایل بهمئی برای من ایمیل کنید.ممنون میشم.

ایرانی

بسیاراستفاده کردیم.لطفادرموردطوایف بیشتربنویسید

بهادر

سلام چرا در مورد مهمد موسایی ها چیزی ننوشتین؟ با تشکر

عبدالرضا بهمئی

ضمن تشکر فراوان از آن دسته از برادرانی که تلاش دارند ایل بهمئی به شکل صحیح به همه هموطنان معرفی نمایند . بهتر است از زنده یاد حاج الیاس بهمئی ازبزرگ خاندان ایل بهمئی که فرزندی برومند ولایق که باعث افتخار ایل بهمئی درکشور عزیزمان ایران و جهان نفت وحفاری گردیده آن کسی نیست جز مهندس حاج حیدربهمئی که جادارد تلاش کنیم که جناب مهندس بهمئی ومرحوم پدر بزرگواش وخانواده گرامیش بخوبی نوشته شود وبه کل ایل بهمئی معرفی گردنند که مایه افتخار ایل بهمئی از استان کهگلویه بویراحمد گرفته تا استان خوزستان شهرستان رامهرمز روستای قیطاس که آنهم یکی دیگر بزرگ خاندان بهمئی بوده .دست همه شماها درد نکنه

یونس کمایی زاده

با سلام استاد عزیز بسیار استفاده کردیم شاید در مورد بعضی طوایف مثلا طایفه کمایی اطلاعات بیشتری وجود دارد و از تاثیراتی که این طایفه بر طوایف دیگر گذاشته جا دارد که توجه بیشتری شود در این زمینه اگرتمایل داشته باشید اطلاعات ارزنده ای را در اختیازتان قرار خواهم داد. جا دارد که از زحماتی که برای تنویر افکار مخاطبین خود انجام می دهید تشکر و قدردانی کنم.

باسلام و خسته نباشید احسنت بخاطر مطالب و بلاگتون بنده هم وبلاگی دارم که بیشتر در اون مطالب ورزش و اخبار شهرستان بهمئی و مطالب علمی ورزش رو داخل اون میتونید استفاده کنید لطفا وبلاگ من رو هم لینک کنید ( آدرس وبلاگ من رو به وبلاگ خودتون اضاف کنید ) و در وبلاگ من یک نظر بگذارید تا من هم شمارو لینک کنم به امید اینکه بتوانیم بهم کمک کنیم و از مطالب یکدیگر استفاده کنیم با تشکر آدرس : www.yjfootball.blogfa.com

غریشه ای

لطفا درباره غریشه ای ها توضیح بدهید با تشکر

نادر

سلام چرا در مورد نعمت الهی های الیگودرز چیزی نمینویسید ایا اینا جزو طایفه علاالدینی هستن